page-header

Arama Moturu Optimizasyonu

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU - SEO
SEO, sonuçlara dayanan ve gelecekteki başarı için temel oluşturan organik bir arama stratejisi oluşturmak için temellere odaklanır. Sitenizi analiz ederek, müşterilerinize hitap edecek içerik oluşturarak ve siteye trafik çekerek güveninizi kazanırız.
 • SEO Nedir ve Neden İhtiyaç Var?

  SEO “arama motoru optimizasyonu” için kısaltılmış. Birisi Google aramada bir kelime öbeği aradığında ne gibi sonuçlar bulur? Bu aramalara “organik aramalar” denir, yani siteniz bu arama terimleri için doğal olarak sıralanır. Dijital büyüme uzmanları, web sitenizi rakiplerinizden daha yükseğe sıralamak için optimizasyon tekniklerini kullanır, böylece Google aramalarından daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

  Arama motoru optimizasyonu (SEO) web sitenizi organik sonuçlarda arama motorlarında okunabilir ve görünür kılan bir işlemdir. Web sitesi arama motoru tarafından dizine eklenemiyorsa ve arama motoru sonuçlarında hiçbir yerde durmazsanız, web tasarımı ve içerik yazma konusundaki tüm sıkı çalışmalarınız boşuna gider.

 • SEO Yapısı Nasıldır ?

  SEO her zaman değişiyor. Google’ın sürekli değişen algoritmasına ayak uydurmak için özel bir uzmanlar ekibine ihtiyaç duyuyor. SEO için gizli bir sos yoktur; çevrimiçi pazarlama, teknik ve kullanılabilirlik tekniklerinin geliştirilmesi ve test edilmesi gerekmektedir. Web sitenizi yalnızca SEO için değil müşterileriniz için de ilgi çekici, hızlı yüklenen ve kullanımı kolay, tutmak önemlidir.

 • SEO Raporlama Nasıldır?

  SEO için bir sanat ve bilim var ve sonuçlarımızı takip ediyoruz. Ayrıntılı SEO raporumuz, sitenizin nasıl gelişebileceğini ve her ay hangi ilerlemeyi kaydettiğimizi tanımlamamıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, işletmeniz için en iyi anahtar kelimelere ilişkin veri ve içgörü sağlayacak ve bu aramalar için sıralama fırsatları belirleyecektir.

 • SEO ve Google Reklamları Arasındaki Fark Nedir?

  Google Reklamları, web sitenizin rekabette üst sıralarda yer alması için anahtar kelime aramalarında reklam satın almanıza olanak tanıyan ücretli bir reklam aracıdır. Genellikle “tıklama başına ödeme” olarak adlandırılan Google, reklamdan web sitenize yapılan tıklamaların sayısına göre bir ücret alır. Google Reklamları, sertifikalı ve deneyimli bir uzman tarafından yönetildiğinde, işletmeniz için hemen potansiyel müşteriler oluşturabilir. Organik Google arama sonuçlarının gösterilmesinin maliyeti yoktur, ancak bu yüksek görünürlüklü aramaları elde etmek için kullanılan tekniklere (ve zamana) para harcanır. Sonunda, SEO, zaman şeklinde bir maliyeti var. SEO tekniklerinin olumlu etkileri bir yıla kadar sürebilir. Tecrübelerimize göre, tandem olarak kullanıldığında, Google Ads + SEO, yatırım gerektiren gelir yaratma ve gelir artışına katkıda bulunan yüksek gelirli katılımcılardır.

 • Ne Yapıyoruz?

  SEO sadece sitenizdeki birkaç anahtar kelimeyi saçmaktan ibaret değildir. Teknik sorunlar, mobil deneyim, site mimarisi ve kullanıcı deneyimi dahil arama motorları için önemli olan tüm konuların detaylı bir analizini yapıyoruz.

  1. Anahtar Kelime Araştırması: Arama Motoru Optimizasyonu, SEO, hizmetlerin listesini içeren bir arama motoruna form gönderme günlerinden bu yana çok yol kat etti. Anahtar kelime araştırması, belirli bir terimin kaç arama aldığını ve bu anahtar kelimeleri isabet almak için hangi sitelerin kullandığını söyleyebilir. Genellikle, hizmetlerinizi tanımlayan başka kelimeler ve ifadeler vardır ve diğer siteler bunları kullanmıyor olabilir. Bu anahtar kelimeleri kullanmak daha fazla trafik çekmenin basit bir yolu olabilir.
  2. Site Denetimi: Sitenize, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanımlamak için ne tür kelimeler kullandığınızı ve bu kelimelerin hizmetlerinizi arayan kişilerin kullanması muhtemel olup olmadığına bakarak başlıyoruz. Bir arama motorunun arama yapanlara gösterebileceği hizmetlerinizin kısa bir açıklaması var mı? İnsanların aradığı anahtar kelimeleri içeriyor mu?
  3. İçerik Denetimi: Bir içerik denetimi, “Sitenizde ne tür bir içerik var?” Gibi sorulara bakar. “İnsanların zaman geçirmek isteyecekleri bir yere bakmaktan hoşlanacakları bir yer mi?” “Nasıl organize edilir?” “ Hizmetlerinizin açıklamasını bulmak kolay mı? ”“ Hizmetlerinizi nasıl açıklıyorsunuz? ”“ İletişim bilgilerinizi bulmak kolay mı? ”
  4. Analytics Denetimi: Ne tür bir trafik alıyorsunuz? Geçen ay sahip olduklarınızla nasıl karşılaştırılır? Bunlar, bir analitik denetimin öğrenebileceği şeylerin yanı sıra, insanların sitenizde ne kadar zaman harcadıkları ve ön sayfa dışındaki sayfaları ziyaret edip etmedikleri. Analytics ayrıca, ziyaretçilerinizin coğrafi olarak nerelerde olduğunu da söyleyebilir. Manhattan veya Omaha’dan çok fazla trafik alıyorsanız, o bölgeye yönelik bazı içerikler oluşturabilirsiniz.
  5. Google Arama Konsolu Denetimi: Google’ın Arama Konsolu güçlü bir araçtır ve kurulumu kolaydır. İşte yapabileceği birçok şeyden üçü. Öncelikle, site trafiğiniz hakkında, sitenize bir sonuç sayfasında kaç tane bağlantı görüntülendiği ve bu bağlantılarda kaç tıklama aldığınız, yani sonuçlarda sayfanızı gören kullanıcıların yüzdesi hakkında bilgi verebilecek araçlara sahiptir. sonra aslında sayfanıza tıklayın. İkincisi, Arama Konsolu, analitik raporları çalıştırmanıza izin verir.
  6. Teknik Denetim: Teknik bir denetim, sayfa yükleme hızı gibi olayların arkasına bakar. Sayfanızın yüklenmesi uzun sürüyor mu? Nasıl hızlandırabiliriz? Arama motorları için yollarını bulmak kolay mı. Dizine alınmasını istemediğiniz dizinler veya sayfalar var mı?
  7. Rakip Analizi: Rakipleriniz hakkında ne bilmek istiyorsunuz? Onlar senin kim? Coğrafi olarak neredeler? Birisi sunduğunuz hizmetleri ararken bir arama motoru sonuç sayfasında nereden geliyorlar? Nerden geliyorsun İlk sayfa? Onuncu? Bir rakip analizi, bu gibi soruları cevaplayabilir ve aynı zamanda sizin yapmadığınız mal veya hizmetler sunup sunmadığını görebilir veya tam tersi olabilir.
  8. Site Bağlantı Analizi:  Bir bağlantı analizi yalnızca hangi sitelere bağlantı verdiğinize değil, sizin hangi sitelere bağlantı verdiğinize bakar. Belki de geçen yıla bağladığınız bir site değişti ve bağlantılarınızı yeni bir URL’ye yeniden yönlendiriyor. Bağlantınızı değiştirerek ziyaretçilerinizin yeni bağlantıya bağlanma süresini hızlandırabilir. Veya bir site alınmış olabilir ve bağlantıyı kaldırabilirsiniz. Ya da belki sitenizde bir değişiklik yaptınız ve Yelp üzerindeki bir bağlantıdan ziyaret etmeye çalışan insanlar, Yelp’e “site bulunamadı” mesajı alıyor. Bir bağlantı analizi size bağlantıların kopması durumunda düzeltmeniz veya yönlendirmeniz gerektiğini söyler.