page-header

İnternet Reklamcılığı

Google Adwords
Google Reklamları, Google’ın çevrimiçi reklamcılık programıdır. Kullanıcıların ve şirketlerin, Google’ın Arama Ağı’nda ve ortak web sitelerinin ağında sundukları ürün ve hizmetlerle ilgilenen kitlelere reklam vermelerini ve erişmelerini sağlar. Tıpkı bağlı kuruluş pazarlaması gibi, Google Reklamlarındaki reklam verenler de yalnızca sonuç başına ödeme yapar. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır
Facebook Reklamları
Reklamlar Facebook’un site Haber Kaynağı’nda, mobil Haber Kaynağı’nda veya sitede sağ sütunda görünebilir.
Reklam içeriği bazen arkadaşlarınızın gerçekleştirdiği, bir Sayfayı beğenme gibi sosyal eylemlerle ilgili haberlerle birlikte verilir. Arkadaşlarınız Facebook reklamlarında sosyal eylemleriniz hakkında haberler görebilir. Bu haberler sadece onayladığınız arkadaşlara gösterilmektedir ve hesabınız için belirlediğiniz gizlilik ayarlarına tabidir. Bir fotoğraf kullanıldığında bu fotoğraf albümlerinizden bir fotoğraf değil, profil fotoğrafınızdır.
Facebook bilgilerinizi reklamverenlere satmaz.
Facebook’un, üçüncü taraf uygulamaları ve reklam ağları ile yaşadığınız deneyimleri korumak için aktif bir şekilde uyguladığı ilkeleri vardır.
Instagram Reklamları
Hesabınızı bir işletme hesabına dönüştürdükten sonra Instagram’da reklam oluşturabilirsiniz. Instagram’da görünecek reklamlar yayınlamanın üç yolu vardır:  Doğrudan Instagram’dan reklam oluşturma. Profilinizi bir işletme hesabına dönüştürdüğünüzde, Instagram Hesabınızdan gönderilerin ve hikayelerin tanıtımını yapabilirsiniz. Facebook Sayfanızdan reklam oluşturma. Sayfanızdan tanıtımlar oluşturduğunuzda, reklamlarınız Facebook’ta ve Instagram’da görünebilir. Bu araçların her biri Instagram’da reklam oluşturmak için kullanılabilir.
Youtube Reklamları
Facebook ve LinkedIn gibi birçok kendi kendine hizmet veren dijital reklamcılık platformunda olduğu gibi, YouTube reklamlarının tümü çevrimiçi olarak Google AdWords’te yayınlanmaktadır. Videolarınızı oluşturur ve reklamlarınız için reklam hedeflemeyi ve yerleşimi seçerek Google AdWords’e yüklersiniz. Reklamı göstermeyi teklif edersiniz, bütçeniz dahilindeki herhangi bir tutarı ödersiniz. Görüntüleyenler reklamınızı izledikten sonra ödeme yaparsınız. YouTube’unuz çalışmaya başladığında, analizleri Google AdWords’ten görüntüleyebilirsiniz. Reklamları istediğiniz zaman yayınlayabilir, duraklatabilir ve durdurabilirsiniz.