facebook_ads

Facebook Pazarlaması ve Reklamlar

Giriş

Bir ürünü pazarlamak için Facebook’un nasıl kullanılacağını biliyorsanız, bu işinizi değiştirebilir. Daha önce de belirttiğim gibi Facebook’un ikinci iş motoru. Profesyonel pazarlamacıların bile bilmediği bazı güçlü stratejiler var. Hepsini bu bölümde ele alacağız.

Facebook reklam türleri

Bu bölümde, farklı facebook reklam türlerine göz atacağız. Her tip farklı elemanlarda farklı bir durum için iyi olacaktır. Reklam türleri:

  • Marka bilinirliği: yeni işletmeler için iyi
  • Erişim: yüksek bütçeli büyük şirketler için iyi
  • Trafik: farklı amaçlar için sitenize trafik gönderme
  • Etkileşim : Görüntüleri kullanan Facebook gönderileri beğeniler, paylaşımlar ve yorumlar biçiminde daha fazla etkileşim kazanır. Etkileşim organik olarak olumlu yönde etki eder ve mesajı zaten hayranı olmayan tüketicilere yayar.
  • Video görüntüleme: 3 sıfır kulüp ve düşük maliyetli canlı yayın reklamları
  • Kurşun Üretimi: Huniler için iyi
  • Dönüşüm: Çevrimiçi satışlar
  • Mağaza trafiği: İnsanları yerel mağazaya yönlendirmek

Bu bölümde, çoğunlukla bu tür reklamlara odaklanacağız. Bilmelisiniz, zaman zaman Facebook bu türleri değiştirir, yeni reklam türleri ekler veya kaldırır, ancak genel yapı her zaman aynıdır.

Facebook Reklamlarını Mağaza İçi Satışlara (YG) Bağlama 3 Stratejileri

İzlenebilir fırsatlar için Facebook Tekliflerini Kullan – Bu, bir indirim teklifini doğrudan bir Facebook postasına entegre etmenin ve bu teklifin zaman içinde kullanımını izlemenin bir yoludur. Teklif reklamları kullanıcılara gösterilir, daha sonra talepte bulunmak için “Teklif Al” düğmesini tıklatabilir. Facebook kullanıcıları daha sonra en çok sevdikleri teklifleri arkadaşlarıyla paylaşma seçeneğine sahipler, bu da daha fazla insana ulaşabileceğimiz anlamına geliyor. Bu teklif reklamları, diğer Facebook reklamlarında olduğu gibi, belirli gruplara yönelik olabilir.

Müşterinizin web sitesine yönelik işlemleri izleyin – Bir Facebook reklam biriminden gelen trafiğe dayalı olarak web sitenizdeki ölçülebilir eylemleri izlemek mümkündür. Bunlar arasında tüketiciler bir menü indirdiğinde, rezervasyon planladığında, hediye kartı satın aldığında veya e-posta listene kaydolurken diğerlerini de içerebilir. Bir dönüşüm izleme pikseli ayarlayarak, teşekkür ederiz veya web sitemizin dönüşüm sayfasına yerleştirmek için benzersiz bir JavaScript kodu oluşturabiliriz.

Kanalları karşılaştırmak için E-posta Pazarlama Teklifleri, Kupon Kodları veya Şifre Pazarlaması kullanın. Ardından, kupon kodları kullanıldığından, sonuçları analiz edebilir ve gerçek zamanlı olarak optimize edebiliriz. Farklı reklam seçeneklerinin etkinliğini birbirleriyle doğrudan karşılaştırmamızı sağlar.

Comments are closed.