instagram-pazarlaması-reklamlari

Instagram Pazarlaması ve Reklamları

Şimdiye kadar Instagram pazarlamasının temelleri ve daha iyi bir gönderi sunmak için hangi kurallara uymanız gerektiğinden bahsettik. Şimdi, sonuçları getirecek pazarlama stratejilerine daha fazla odaklanma zamanı geldi. Bu bölümde, 4 güçlü Instagram pazarlama stratejisini öğreneceğiz. İlkiyle başlayalım.

1. Takipçi dikkat

Bu, son birkaç yılda kullandığım en iyi stratejilerden biri. Bu stratejiyi on binlerce öğrenciye de öğrettim ve hepsi yalnızca bu stratejiyi kullanmaktan büyük bir sonuç aldılar.

Dolayısıyla bu stratejinin tüm konseptinin 2 ana adımı vardır:

 1. Potansiyel takipçinizin nerede olduğunu bulun
 2. Dikkatlerini çek

Bu kavram, sosyal medya platformlarında bir reklam oluşturduğunuzda da geçerlidir. Orada da hedefinizi tanımlamanız ve reklamların dikkatlerini çekmesi gerekir, ancak burada ücretsiz stratejileri ve daha hızlı ve kolay yapmanıza yardımcı olacak bazı araçları kullanacağız.

Adım 1: Potansiyel takipçilerinizin takıldığı sayfaları bulun. Örneğin, sayfanız fast food’la ilgiliyse, o zaman bölgenizdeki fast-foodları bulmalı, bir liste oluşturmalı ve Instagram sayfalarına gitmelisiniz. Bu sayfaları izleyen kişilerin de sizinkileri takip etmesi daha muhtemeldir, bu nedenle potansiyel takipçileriniz olacaktır. Bunları ayrıca belirli hashtag’leri kullanarak da bulabilirsiniz.

Sayfanız yerel bir işletme ile ilgiliyse, hedef takipçinizi bulmanın başka bir yolu vardır. Örneğin, bir restoranınız varsa ve yakında 10 şirket, işletme ve mağaza varsa, bu sayfaların takipçilerini hedefleyebilirsiniz.

Adım 2: Şimdi nerede olduklarını bildiğinize göre dikkatlerini çekmelisiniz. Bunu manuel olarak yapmak istiyorsanız, gönderi ve yorum bırakma gibi bir takip isteği göndermelisiniz, ancak insanları spam yapmamaya dikkat edin, aksi halde Instagram sayfanızı bir süre engeller.

Ancak , size yardımcı olabilecek bazı otomasyon uygulamaları ve uzantıları da vardır . 15 aydan fazla bir süredir kullandığım ve harika bir sonuç gördüğümden biri, her zaman krom kaplaması .

Tek yapmanız gereken bu uzantıyı krom tarayıcınıza eklemek , ardından başka bir pencere açıp tarayıcınızda Instagram’ı açıp Instagram sayfanıza giriş yapmak. Sonra belirli bir hashtag seçerek bir görev oluşturun . Everliker Instagram sayfanızı, bu etiketlerden gelen gönderileri beğenmek için kullanacak ve bu şekilde bu belirli etiketi kullanarak gönderi yükleyen kişilerin dikkatini çekebilirsiniz.

everlliker-instagram-pazarlama-otomasyon-pouya-eti-sosyal-medya-pazarlama ajansı ders-2
2. Özellik sayfası

Konuşacağımız bir sonraki strateji bir özellik sayfası oluşturmaktır (bir veya daha fazla). Normalde, işletme hakkında bir sayfanız vardır ve bu stratejide, aynı konuyla, ancak tanıtım yayınları olmadan başka sayfalar oluşturmanız gerekir.

Örneğin, işiniz fast food’la ilgiliyse, fast food’lar hakkında bir özellik sayfası oluşturabilir ve yalnızca gönderiminizle teslimat değerini değerlendirebilir ve insanları çekebilirsiniz.

Daha sonra sayfaların özelliklerini belirledikten sonra çok sayıda takipçi edinerek işletme sayfanızı tanıtmaya başlayabilirsiniz . Bu stratejinin işe yaramasının nedeni, insanların genellikle işletmeleri takip etmekten hoşlanmadıklarını, ancak işle ilgili olmayan ve bir ürünü tanımayacak sayfaları takip etmelerinin daha muhtemel olmasıdır.

3. Kesintiler

Bir sonraki strateji, bir sayfa başka bir sayfanın gönderisini veya hikayesini paylaştığında ve takipçilerini paylaşılan sayfayı izlemeye davet ettiğinde ortaya çıkmasıdır. Çatışma yapmanın birçok yolu vardır, ancak ihtiyacınız olan ana noktalar şunlardır:

 • Çatışma için çatışma
  • Bu stratejide, aynı konuyla ve neredeyse aynı takipçi miktarı olan başka bir sayfa ile bağlantıya geçiyor ve birbirinizi atmanız gerekiyor. Ücretsizdir ve tonlarca takipçi getirecektir.
 • Ücretli çatışma
  • Bu şekilde, aynı konuyla, ancak sizden çok daha fazla takipçisi olan sayfaları bulabilir ve bir not isteyebilirsiniz. Sayfanızı takipçilerine nasıl tanıtabilecekleri ve size ne kadara mal olacakları konusunda size fiyat listesi vereceklerdir.
  • Her zaman yazılarındaki veya hikayelerindeki erişim ve izlenim miktarını isteyin. Bunun nedeni, eğer sahte takipçileri varsa, ulaşma sayısının beklediğinizden çok daha düşük olmasıdır.
 • Etkileyicileri davet et
  • Etrafınızdaki etkileyicileri aynı konuyla bulun ve işletmenize davet edin. Onlar için bir şeyler yapın ya da bir servis sağlayın ve karşılığında bir çıkış isteyin.
  • Örneğin, bir kuaförünüz varsa, bazı güzellik etkileyicileri davet edin ve ücretsiz servis sağlayın ve karşılığında sizinle ilgili bir yazı paylaşmalarını isteyin.

İnsanların bir platformun bedava hesabı gibi bazı ücretsiz şeyler gönderdikleri ve sadece kanallarımda konuşmamı istedikleri her gün neredeyse 3-5 davetiye alıyorum.

4. Yarışma

Daha önce yarışmaları duymuş olabilirsiniz ve bunun çok basit olduğunu düşünebilirsiniz, ancak başarılı olmak için takip etmeniz gereken bazı önemli talimatlar vardır.

Öncelikle, birkaç binden fazla takipçiniz olduğunda bu stratejiyi Instagram’da uygulayın, aksi halde işe yaramaz. Sonuç ne kadar çok takip ederseniz o kadar büyür ve büyür.

Facebook pazarlamasına başlamadan önce konu hakkında konuşmuştuk, ancak genel adımları tekrarlayacağız.

 • 1. Adım: İşletmenize bağlı değerli bir ödül belirleyin – Mega Giveaway
  • İnsanlar için değerli olmalı, istedikleri bir şey
  • Ppl çıldırdığını söylediğinde, yani doğru yoldasın demektir.
  • Düşük değerli ödül = sonuç yok
 • 2. Adım: İyi bir reklam resmi tasarlayın
  • Bir örnek oluşturmak için canva kullanın – designschool.canva.com/tutorials
  • Önce ödülü göstermeli
  • Değeri $ – sağ üst köşede göstermelidir
 • Adım 3: woobox.com’a kaydolun
  • kaydol
  • Woobox’ta bir teklif oluşturun
 • 4. Adım: Gönderi kopyasını yazın
  • İlk satır yıldızların içinde ödüllendirilmelidir: ** REWARD ** – değeri $ cinsinden yazın
 • Adım 5: Instagram’da yayınla
 • Adım 6: Facebook yöneticisini kullanarak reklam yayınlayın
Bonus !!!

Sizin için bonus olarak paylaşmak istediğim başka bir strateji var.

Instagram gönderi kalite testi: Bir gönderi yüklediğinizde, Instagram kısa bir süre için kalite testi denen bir deneme yapın. Instagram için, başlangıçta büyük bir katılım hakkı kazanan gönderiler, yüksek kaliteli bir gönderi olarak kabul edilir. Instagram gönderinizi yüksek kaliteli olarak işaretlerse, Instagram gönderiyi daha fazla kişiye gösterir.

Yani başında daha fazla angajman getirebilirseniz, mesajlarınız gittikçe daha fazla görülecektir. Bazı insanlar arkadaşlarıyla bir grup oluşturur ve ne zaman bir şey gönderirse, birbirlerinden hoşlanmalarını ve yorum yapmalarını ister.

Ancak bunun gerçekleşeceği olaylarda ödeyebileceğiniz ve katılabileceğiniz bazı platformlar da var. Birkaç ay önce çok iyi bir hizmet kullandım ve görevlerime çok büyük bir ilgi duydum ve bu executivemafia idi . Bu amaç için özel etkinlik oluşturan ve aynı konuyu içeren diğer sayfaların bulunduğu bir listeye sayfanızı koyacak bir şirkettir.

Ayrıca, gönderinizi beğenen ve yorum yapan sayfaların çok sayıda takipçisi varsa, etkinin çok daha fazla olacağını bilmelisiniz.

Instagram satış hunisi

Başarılı bir Instagram sayfasına sahip olmak, iş için hazır olduğu ve para kazandığı anlamına gelmez. Çoğu kişi bu takipçiyi müşteriye dönüştürmek zorunda kaldıklarını ve bu nedenle satış hunileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerektiğini özlüyor.

Instagram sayfası, kişileri bir yol gösterici sayfaya yönlendirmelidir; Satış hunileri ve potansiyel müşteriler hakkında, gelecek bölümlerde daha fazla konuşacağız, ancak şimdilik takip etmeniz gereken bazı genel ipuçlarını gözden geçireceğiz.

 • İnsanları yönlendireceğiniz açılış sayfasının mobil cihazlar için optimize edilmesi gerekir
  • Çünkü Instagram’daki insanlar telefon kullanıyor
 • Hemen bir ürün satmak yerine kurşun almak daha iyidir
  • Bir ürünü satın almaya hazırlamak için müşteri adayları kullanabilirsiniz.
 • Size e-postalarını vermek için bir teşvik oluşturmak için ücretsiz bir şeyler verin
  • İnsanları daha fazla itmek için bir ödül (pdf veya…) verin
 • Bu takipçileri müşterilere dönüştürmek için e-posta pazarlamasını kullanın
  • Bunun hakkında e-posta pazarlama bölümünde daha fazlasını öğreneceğiz.
instagram-satış-huni pouya-eti-sosyal-medya-pazarlama ajansı-course2

Bonus bölümü

Instagram pazarlaması hakkında bilmeniz gereken bazı genel ipuçları var. Her şeyden önce, asla sayfanıza sahte takipçi getiren araçlar kullanmayın, takipçi sayısı işinizde önemli değil.

Sayfanız için daha fazla bilgi ve analiz için aşağıdaki araçları kullanın. Ayrıca bu analizleri müşterilerinize rapor olarak da sunabilirsiniz.

Comments are closed.